Monday , May 27 2019 / دوشنبه , خرداد ۶ ۱۳۹۸
آخرین خبرها
خانه / آموزش / تعهد اندونزی برای از بین بردن آلودگی هوا در سال 2016
جمعیت کویر سبز

تعهد اندونزی برای از بین بردن آلودگی هوا در سال 2016

دولت اندونزی متعهد شد تا در سال آینده از بروز آتش‌سوزی‌های عمدی جنگل‌ها در این کشور جلوگیری کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در مالزی، جنیدی، وزیر منابع طبیعی و محیط زیست مالزی پس از نشست وزرای محیط زیست کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه‌آن) بااعلام این خبر گفت: جاکارتا متعهد شده است تا از بروز بحران آلودگی هوا در سال آینده جلوگیری کند.

وی تصریح کرد که دولت اندونزی قول داده است تا در این راستا اقدامات پیشگیرانه جدی و سختگیرانه‌ای اعمال کند تا آتش‌سوزی عمدی جنگل‌ها در این کشور متوقف شود.

این وزیر مالزیایی اظهار کرد: یکی از راهکارهایی که کشورهای آسه‌آن در خصوص آن توافق کرده‌اند ایجاد یک مرکز هواشناسی منطقه‌ای در کشور سنگاپور است تا بر وضعیت هوا در کشورهای منطقه نظارت داشته باشد زیرا پدیده آتش‌سوزی عمدی جنگل‌ها در کشورهای لائوس، کامبوج و تایلند نیز رخ می‌دهد اما تاثیر آنها به اندازه آتش‌سوزی‌های اندونزی نیست.

این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که دولت اندونزی به دلیل آتش‌سوزی گسترده و عمدی جنگل‌هایش که به آلودگی شدید هوا در کشورهای منطقه دامن زده بود، تحت فشار شدیدی قرار داشت و در این خصوص بارها عذرخواهی کرد.

کشورهای آسه‌آن متعهد شده‌اند تا سال 2018 منطقه جنوب شرق آسیا عاری از هرگونه آلودگی ناشی از آتش‌سوزی عمدی جنگل‌ها باشد.

مالزی و دیگر کشورهای منطقه در حال حاضر هوای پاک و سالمی را به مدد باران‌های فصلی تجربه می‌کنند و این در حالیست که برخی متخصصان پیش‌بینی کرده بودند که آتش‌سوزی جنگل‌ها در اندونزی به دلیل خشکسالی ناشی از پدیده جوی ال‌نینو تا اواخر سال جاری و اوایل سال آینده میلادی ادامه خواهد داشت.

جمعیت کویر سبز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

جمعیت کویر سبز
بالا