Friday , January 18 2019 / جمعه , دی ۲۸ ۱۳۹۷
آخرین خبرها
خانه / اخبار / بارش‌های اخیر تغییر محسوسی در ذخایر آبی استان تهران نداشت
جمعیت کویر سبز

بارش‌های اخیر تغییر محسوسی در ذخایر آبی استان تهران نداشت

حجم آب موجود در مخازن سدهای تامین کننده آب شرب تهران با کاهش ۱۹۰ میلیون مترمکعبی در مقایسه با شرایط نرمال به حدود ۷۷۲ میلیون مترمکعب رسیده است.

به‌رغم بارش‌های چند روز اخیر و جاری شدن سیلاب در برخی مناطق استان تهران و البرز، حجم آب ورودی به مخزن سدهای پنجگانه تهران، افزایش محسوسی نیافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، بر اساس اعلام شرکت آب منطقه‌ای استان تهران حجم آب ورودی به مخزن سدهای تهران از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه ۹۳) تاکنون در مقایسه با زمان مشابه سال آبی گذشته، افزایش نشان می‌دهد، ولی این حجم آب ورودی در مقایسه با سال‌های نرمال با کاهش چشمگیری مواجه شده است.

در حال حاضر، حجم آب موجود در مخزن سدهای امیرکبیر ۱۸۰، لتیان ۷۰، لار ۱۲۵، طالقان ۲۳۶ و ماملو ۱۶۱ میلیون مترمکعب گزارش شده است که در مقایسه با حجم مخازن سدهای فوق در سال‌های ترآبی ۱۹۰ میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد.

گزارش بارش در ۱۱ ایستگاه باران‌سنجی شرکت آب منطقه‌ای تهران نیز نشان می‌دهد، میزان بارش‌های تهران از ابتدای سال آبی جاری تاکنون به ویژه با بارش‌های ۱۱ میلی‌متری در روزهای اخیر به ۲۷۸ میلی‌متر رسیده است که این میزان بارندگی در مقایسه با زمان بلندمدت و مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۱۷ درصد کاهش و ۱۴ درصد افزایش یافته است.

جمعیت کویر سبز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

جمعیت کویر سبز
بالا