Wednesday , February 20 2019 / چهارشنبه , اسفند ۱ ۱۳۹۷
آخرین خبرها
خانه / اخبار / عمومی / ثبت تصاویر شگفت انگیز از یوزپلنگ آسیایی و تنوع زیستی کم نظیر در میاندشت
جمعیت کویر سبز

ثبت تصاویر شگفت انگیز از یوزپلنگ آسیایی و تنوع زیستی کم نظیر در میاندشت

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): دوربین های تله ای نصب شده در پناهگاه حیات وحش میاندشت و پارک ملی ضامن آهو، تصاویر شگفت انگیزی را از تنوع زیستی کم نظیر این منطقه به ثبت رسانده اند.

این دوربین ها که حدود ۱۵ روز در خردادماه سال جاری دو نقطه جداگانه بر روی یک چشمه و یک آبشخور نصب شده بودند تصاویر زیبایی از انواع پستاندارن و پرندگان وحشی از جمله ۳ تصویر از یوزپلنگ آسیایی را به ثبت رسانده اند.

تصاویر زیبای بدست آمده از دو یوزپلنگ آسیایی، کفتار، گرگ، روباه، کاراکال، آهو، خرگوش وحشی و پرندگان شکاری گوشه ای از تنوع زیستی این زیستگاه ارزشمند کشور به شمار می رود.

سه تصویر ثبت شده از یوزپلنگ آسیایی مربوط به دو یوزپلنگ مختلف است که جنسیت یکی از یوزها نر و جنسیت دیگری نامعلوم می باشد.

تصاویر زیر تعداد محدودی از عکس های تهیه شده توسط دو دوربین تله ای بکار رفته در پناهگاه حیات وحش میاندشت در خردادماه ۱۳۹۴ است.

 
۹۴۰۴۰۹_miyandasht-zameneahoo-15 ۹۴۰۴۰۹_miyandasht-zameneahoo-14 ۹۴۰۴۰۹_miyandasht-zameneahoo-13 ۹۴۰۴۰۹_miyandasht-zameneahoo-4 ۹۴۰۴۰۹_miyandasht-zameneahoo-6 ۹۴۰۴۰۹_miyandasht-zameneahoo-7 ۹۴۰۴۰۹_miyandasht-zameneahoo-8 ۹۴۰۴۰۹_miyandasht-zameneahoo-9 ۹۴۰۴۰۹_miyandasht-zameneahoo-10 ۹۴۰۴۰۹_miyandasht-zameneahoo-11 ۹۴۰۴۰۹_miyandasht-zameneahoo-12 ۹۴۰۴۰۹_miyandasht-zameneahoo-3 ۹۴۰۴۰۹_miyandasht-zameneahoo-2 ۹۴۰۴۰۹_miyandasht-zameneahoo-1 ۳۵۰۰-۳

جمعیت کویر سبز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

جمعیت کویر سبز
بالا