Sunday , June 24 2018 / یکشنبه , تیر ۳ ۱۳۹۷
آخرین خبرها
خانه / اخبار / تصویربرداری از چهار خرس قهوه ای در ارتفاعات ساری
جمعیت کویر سبز

تصویربرداری از چهار خرس قهوه ای در ارتفاعات ساری

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: گروه محیط زیستی چکاد در سفری که اوایل هفته جاری به ارتفاعات منطقه دودانگه و چهاردانگه در شهرستان ساری داشتند، با چهار خرس قهوه ای شامل یک مادر و سه توله اش روبرو شده و تصاویر بسیار زیبا و کم نظیری را از فاصله نزدیک از این خانواده به ثبت رساندند.

خرس مادر بطور شگفت انگیزی به اعضای گروه اعتماد کرده و به آنها اجازه می دهد به توله هایش نزدیک شده و از آنها تصویربرداری کنند.

اعضای گروه چکاد آقایان کمیل قاسمپور، حامد تیزرویان، محمدعلی الله قلی، جابر سبک روح، محمد بزرگ زاده، حجت آهنگری، کاوه آتنی، امید اخوان و محیط بانان زحمت کش منطقه که امنیت موجود به خاطر زحمات آنهاست آقایان علیرضا ابراهیمی، سیروس علیپور، محمد عباس زاده، مهدی مرزبان، امین علی نژاد، اسماعیل عموزاده و محمد خلیلی هستند.

با وجود تمام زیبایی های موجود در تصاویر این گزارش، منطقه دودانگه و چهاردانگه در شهرستان ساری از لحاظ نیرو و امکانات حفاظتی به شدت دچار کمبود است بطوریکه از دو پاسگاه موجود، یکی از پاسگاه های محیط بانی که در قلب منطقه قرار دارد به دلیل نبود نیرو، غیرفعال و تعطیل شده است.

منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران
جمعیت کویر سبز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

جمعیت کویر سبز
بالا