Saturday , September 21 2019 / شنبه , شهریور ۳۰ ۱۳۹۸
آخرین خبرها
خانه / اخبار / آیا خطرات استفاده از کولر خودرو را می‌‎دانید؟
جمعیت کویر سبز

آیا خطرات استفاده از کولر خودرو را می‌‎دانید؟

جمعیت کویر سبزکاشان: پس از وارد شدن به داخل خودرو، پنجره‌های خودرو را پایین کشیده و صبر کنید تا هوای داخل خودرو عوض شود، بعد ازچند دقیقه می‌توانید سیستم تهویه مطبوع خودرو را روشن نمایید. آیا می‌دانید دلیل انجام این کار چیست؟

براساس تحقیقات صورت گرفته، داشبورد، صندلی و سیستم تهویه هوای خودرو از خود گازبنزن ساطع می‌کنند که یک گاز بسیار سمی و سرطان‌زاست «حتما بارها بویی شبیه پلاستیک گرم شده را در خودرویتان احساس کرده اید، این همان بوی گاز سرطان‌زای بنزن است.» علاوه بر سرطان‌زایی، گاز بنزن به استخوان‌ها اسیب‌رسانده «مسمومیت استخوان‌ها» و نیز باعث ابتلا به انومیا «نوعی از سرطان خون مربوط به گلوبول‌های قرمز خون» و کاهش سطح گلوبول‌های سفید بدن می‌گردد.

تماس طولانی مدت با این گاز سمی باعث ابتلا به لوکمیا «نوع دیگری از سرطان خون مربوط به گلوبول‌های سفید خون» ودر مواردی همزمان با افزایش ریسک ابتلا به سرطان باعث سقط جنین در خانم‌ها نیز می‌گردد. جالب است بدانید: میزان سطح قابل قبول بنزن در هوای ازاد حدود ۵۰ میلی گرم در هر فوت مربع می باشد، در حالی‌که میزان بنزن موجود در داخل یک خودروی پارک شده با پنجره‌های بسته بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم است.حال اگر این خودرو در فضای باز و زیر نور خورشید در دمای بالای ۶۰ درجه فارنهایت پارک شده باشد سطح بنزن موجود در فضای داخل آن بین ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ میلی‌گرم بالا می‌رود که ۴۰ برابر بیشتر از سطح قابل قبول آن است. افرادی‌که سوار خودرویی با پنجره‌های بسته می‌شوند به‌طور اجتناب ناپذیری در معرض تنفس پی در پی و بیش از اندازه این گاز مهلک و سمی قرار می‌گیرند.

بنزن گازیست که: کلیه‌ها و کبد را تحت تاثیر قرار داده و از همه خطرناک‌تر این‌که بدن انسان به سختی می‌تواند این ماده سمی و خطرناک را دفع نماید.

پس دوستان عزیز قبل از سوار شدن داخل خودرو، پنجره‌ها و درب خودروی‌تان را باز نمایید و بگذارید هوای سمی و زهرآلود انباشته شده داخل اطاق خودرو خارج گردد، به عبارت دیگر این ماده سمی را از فضای خودروی خود بیرون برانید.

منبع: ایران خودرو

جمعیت کویر سبز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

جمعیت کویر سبز
بالا