Friday , December 6 2019 / جمعه , آذر ۱۵ ۱۳۹۸
آخرین خبرها
خانه / اخبار / عمومی / ادارات و مدارس ۱۵ شهر خوزستان تعطیل شد
جمعیت کویر سبز

ادارات و مدارس ۱۵ شهر خوزستان تعطیل شد

اهواز – معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: به علت پیش بینی وقوع پدیده گرد و غبار، همه مدارس، دانشگاه ها و ادارات در ۱۵ شهر استان خوزستان فردا دوشنبه تعطیل هستند.
به گزارش خبرنگار مهر، احمد سیاحی عصر امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هماهنگونه که از قبل نیز پیش بینی شده بود، فردا گرد و غبار شدیدی بر آسمان خوزستان سایه می اندازد و به همین دلیل ادارات، مدارس و دانشگاه های فردا در شهرهای آبادان، اهواز، خرمشهر، ماهشهر، شادگان، بستان، هویزه، سوسنگرد، امیدیه، رامشیر، شوش، کارون، باوی، حمیدیه و هندیجان تعطیل اعلام شده اند.

وی با بیان اینکه میزان غلظت گرد و غبار روز گذشته در اهواز به ۹ هزار و ۷۷۳ و در آبادان به ۱۰ هزار میکروگرم بر مترمکعب رسیده بود، بیان کرد: فردا نیز وضع از لحاظ گرد و غبار چندان مساعد نیست؛ به همین دلیل ستاد مدیریت بحران استانداری خوزستان تصمیم به تعطیلی در ۱۵ شهر استان خوزستان کرد.

سیاحی با اشاره به اینکه فردا احتمالا بسیاری از پروازها لغو خواهد شد، بیان کرد: بر اساس اعلام هواشناسی استان خوزستان، میزان دید افقی فردا در شهرهای پیش گفته به ۱۰۰ متر کاهش می یابد که این امر بی شک باعث لغو شدن پروازهای فرودگاه های اهواز و آبادان می شود.

معاون عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به اینکه شهرهای شمالی و شرقی در استان خوزستان مشکلی چندانی با این پدیده نخواهند داشت، گفت: مدارس، ادارات و دانشگاه های در این شهر دایر خواهند بود.

وی با تاکید بر رایگان بودن خدمات درمانی به بیمارانی که به دلیل ریزگردها دچار مشکل می شوند، عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی اهواز باید امکانات رایگان درمان مراجعان به بیمارستان ها و اورژانس ها را در زمان وقوع پدیده گرد و غبار در شهرستان های خوزستان فراهم آورد.

جمعیت کویر سبز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

جمعیت کویر سبز
بالا