Saturday , September 21 2019 / شنبه , شهریور ۳۰ ۱۳۹۸
آخرین خبرها
خانه / اخبار / نشست طلای بی رنگ – آینده آب در ایران پایدار یا ناپایدار؟
جمعیت کویر سبز

نشست طلای بی رنگ – آینده آب در ایران پایدار یا ناپایدار؟

همزمان با روز ملی حمایت از رودخانه ها، نشست ” طلای بی رنگ – آینده آب در ایران پایدار یا ناپایدار؟” در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.

به گزارش سبزپرس، در حال حاضر از هر هفت نفر انسان روی کره زمین یک نفر به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارد. از سوی دیگر آب به عنوان یکی از عوامل کلیدی صنایع گوناگون، سیاست گذاری های کلان کشور ها و تصمیم گیری های شخصی، رفته رفته به یک فاکتور مهم تبدیل می شود.

 از این رو گروه دوستداران محیط زیست دانشگاه صنعتی شریف با همکاری کرسی یونسکو در مدیریت آب و محیط زیست ، نشستی را تحت عنوان ” طلای بی رنگ – آینده آب در ایران پایدار یا ناپایدار؟” در تاریخ ۲۹ ام اردیبهشت مصادف با روز ملی حمایت از رودخانه ها برگزار می کند.

در این نشست که با حضور و سخنرانی اساتید و کارشناسان برجسته حوزه آب و محیط زیست از ساعت ۱۶ الی ۲۰ در سالن آمفی تاتر مرکزی دانشگاه شریف برگزار خواهد شد، مروری بر وضعیت فعلی منابع آبی کشور از دیدگاه توسعه پایدار خواهد شد.

در ادامه این نشست اثرات افزایش جمعیت بر میزان برداشت از منابع آب و آلودگی آب ها بررسی خواهد شد.

گروه دوستداران محیط زیست دانشگاه صنعتی شریف همچنین اعلام کرد: قصد داریم ببینیم چه مسیری را در گذشته انتخاب کرده ایم که امروز باید شاهد نابودی زاینده رودها، کارون ها، هامون ها و گاوخونی ها و … باشیم و چه می توانیم بکنیم تا جان دوباره ای به این سرزمین ها برگردانیم.

گفتنی است شرکت در این نشست برای عموم آزاد است. علاقمندان برای اطلاعات بیشتر Sharifgs.blogfa.com مراجعه کنند.

جمعیت کویر سبز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

جمعیت کویر سبز
بالا