Wednesday , March 20 2019 / چهارشنبه , اسفند ۲۹ ۱۳۹۷
آخرین خبرها
خانه / اخبار / خودروهای سبز، راهکار چینی ها برای مبارزه با آلودگی هوا
جمعیت کویر سبز

خودروهای سبز، راهکار چینی ها برای مبارزه با آلودگی هوا

به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا، گرچه خرید وسایل نقلیه الکتریکی در چین هنوز چشمگیر نیست، اما در سال گذشته چهار برابر افزایش داشته است.
به گفته کارشناسان، اگر کشور چین در زمینه تولید و فروش خودروهای الکتریکی حرکتی رو به جلو داشته باشد، این امر سبب کاهش قیمت تولید این خودروها خواهد شد و با توجه به جمعیت زیاد این کشور، تاثیر آن در سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.
افزایش آلودگی هوا در چین به این معنی است که دولت راه دیگری به جز سرمایه گذاری و اختصاص یارانه به بخش تولید خودروهای سبز ندارد؛ مناطق مختلف چین اغلب پوشیده در غبار ناشی از ذرات ریز آلاینده ها هستند که تهدید جدی برای سلامت شهروندان است.
در حالی که بیشترین آلودگی، ناشی از زغال سنگ استفاده شده در صنایع مختلف است، دود منتشر شده از اگزوز خودروها را نمی توان نادیده گرفت.
حدود 331 هزار از 24 میلیون خودروی جدیدی که در سال گذشته در چین فروخته شد، الکتریکی بودند.
اعلام نارضایتی مردم از شدت آلودگی ها، سبب شد دولت حدود هشت هزار و 400 دلار به خریداران خودروهای سبزی که میزان انتشار آلاینده از آنان صفر یا نزدیک به صفر است، یارانه بپردازد.
قرار است دولت چین پنج میلیون خودروی سبز را تا سال 2020 میلادی وارد سامانه وسایل نقلیه کشور کند. رانندگان این خودروها می توانند از قوانین مربوط به روزهای آلوده، مانند محدودیت پلاک، تبعیت کنند.
برخی از شرکت های داخلی تولیدکننده خودرو در چین روی تولید و فروش خودروهای هیبریدی و سبز تا سال 2020 هدف گذاری کرده اند تا از مزایای اختصاص داده شده دولت به این خودروها بهره مند شوند.
دولت چین برای رونق بازار این خودرو ها، یارانه و مزایا را فقط به تولیدکنندگان داخلی اختصاص داده است؛ این راهکار سبب شده است تولیدکنندگان جهانی همچون مرسدس بنز، نیسان، فورد، رنو و جنرال موتورز نیز به سرمایه گذاری در این بازار علاقمند شوند و برای به دست آوردن بازار چین با یکدیگر رقابت کنند.
دولتمردان چین بر این باورند که بازار خودروهای سبز در چین رو به رشد است و آینده درخشانی خواهد داشت.

جمعیت کویر سبز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

جمعیت کویر سبز
بالا