Monday , June 17 2019 / دوشنبه , خرداد ۲۷ ۱۳۹۸
آخرین خبرها
خانه / آموزش / آلودگی هوا سه درصد ازعمرمفید را کاهش می دهد
جمعیت کویر سبز

آلودگی هوا سه درصد ازعمرمفید را کاهش می دهد

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر رحمت الله حافظی روز سه شنبه در چهارمین همایش ملی مدیریت آلودگی هوا و صدا افزود: هر فرد بالغ روزانه دو کیلوگرم آب، 1.5 کیلوگرم غذا و 15 کیلوگرم هوا نیاز دارد که این نشان ازاهمیت داشتن هوای سالم است.
وی اظهار کرد: ذرات معلق کمتر از 10 میکرون می توانند وارد گردش خون شوند و در مغز و کبد رسوب کرده و سبب بیماری آلزایمر و پارکینسون شوند.
حافظی ادامه داد: افزایش ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون موجب افزایش سکته قلبی حاد می شود و در ضربان قلب اختلال ایجاد می کند، آلودگی هوا بین 12 تا 24 درصد بر بیماری های قلبی و عروقی اضافه می کند و همچنین موجب انسداد عروق در پا تا 70 درصد می شود که این یک مشکل اورژانسی است.
رییس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: اگر میزان ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون به 150 برسد مرگ و میر تا هفت درصد افزایش یافته و سکته های قلبی و مغزی را در پی دارد.
وی گفت: آمارها نشان می دهد در مرکز قلب تهران همزمان با افزایش آلودگی هوا میزان بستری شدن افراد 25 درصد افزایش می یابد.
حافظی افزود: مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا در کشور ما کمتر از واقعیت تخمین زده می شود چون مطالعات ما کوتاه مدت است.چهارمین همایش ملی مدیریت آلودگی هوا و صدا 22 و 23 دی ماه در سالن همایش های صدا و سیما برپا است.

جمعیت کویر سبز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

جمعیت کویر سبز
بالا