Thursday , June 27 2019 / پنج شنبه , تیر ۶ ۱۳۹۸
آخرین خبرها
خانه / اخبار / کیفیت ناسالم هوای تهران در روز ملی هوای پاک
جمعیت کویر سبز

کیفیت ناسالم هوای تهران در روز ملی هوای پاک

محمد رستگاری معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: میانگین شاخص کیفی هوای تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 11 امروز با قرار گرفتن بر روی عدد 108 در شرایط ناسالم برای گروههای حساس است.
وی اظهار کرد: کیفیت روز گذشته(دوشنبه) پایتخت نیز با شاخص 118 برای گروههای حساس ناسالم بود و امروز نیز با 10 عدد کاهش نسبت به روز گذشته همچنان دراین شرایط قرار دارد.
وی با اشاره به کاهش میزان غلظت ذرات معلق کمتر از 10 میکرون از 65 به 59 دراین مدت تصریح کرد: میزان غلظت آلاینده منواکسید کربن نیز همچون بدون تغییر نسبت به روز گذشته بر روی عدد 47 قرار گرفته است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های سوهانک با 136، پارک قائم با 135 و فرمانداری شهرری با 130 آلوده ترین مناطق تهران در 24 ساعت گذشته بودند.
وی افزود: ایستگاه های گلبرگ(منطقه هشت) با شاخص 78، پاسداران با 84 و ژئوفیزیک با 88 نیز مناطق کمتر آلوده تهران در این مدت بودند.
رستگاری به کودکان، سالمندان و افراد مبتلا به بیماری های قلبی و تنفسی توصیه کرد با توجه از ترددهای غیرضروری در سطح شهر پرهیز کنند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 سالم ( زرد )، 101 تا 150ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.
مهدهای کودک، پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی تهران و نواحی یک و دو شهرستان ری و کهریزک بر اساس مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوا، روزهای دوشنبه و سه شنبه تعطیل و ساعت کار ادارات تهران و ری به جز مراکز درمانی و بانک ها نیز امروز( سه شنبه) با دو ساعت تأخیر آغاز شد.
درهمین ارتباط، فعالیت مدارس مقطع متوسطه اول و دوم شهر تهران نیز امروز به دلیل آلودگی هوا، با دو ساعت تاخیر آغاز شد.
کمیته اضطرار آلودگی هوای پایتخت ماه گذشته نیز در پی بالا رفتن میزان آلاینده ها چند بار تشکیل جلسه داد و در دو نوبت تصمیم به تعطیلی مدارس تهران گرفت.
دیروز (دوشنبه) نیز با توجه به افزایش میزان میزان آلاینده های جوی، کیفیت هوای تهران برای گروه های حساس در شرایط ناسالم قرار داشت.
امروز (سه شنبه) 29 دیماه روز هوای پاک نامگذاری شده است.

جمعیت کویر سبز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

جمعیت کویر سبز
بالا